Rosmarinus officinalis - Ružmarin
| Rod biljke | Rosmarnius |
|---|---|
| Vrsta biljke | Rosmarinus officinalis |
| Značajke | Aromatika, grm |
| Položaj | Sunčan |
| Cvatnja | III IV V |
| Visina | 30 – 100cm |
| Širina | 60 – 90cm |
| Razmak sadnje | 50 – 70cm |
| Zalijevanje | Rijetko |
| Održavanje | Proljetno orezivanje |
| Cijena | Veličina lonca | Veličina biljke |
|---|---|---|
| 3,20€ | 1.5l | h.15cm |
| 9,20€ | 3l | h.35cm |
| 17,00€ | 7l | h.45cm |
Kontakt za prodaju bilja/informacije:
Ian Ryšlavy / +385 91 463 2557
Sven Ryšlavy / +385 91 463 2558
Kontak za prodaju, veleprodaju i nabavu bilja:
Snježana Ryšlavy dipl.ing. Vop / +385 91 463 2556
Cijene u katalogu su maloprodajne i vrijede za 2026. godinu
Dostupnost proizvoda potrebno provjeriti
*Cijene na internetskim stranicama ne moraju odgovarati stvarnim cijenama. Pa Vas ljubazno molimo prije naručivanja provjerite cijene direktno sa našim osobljem.
Ružmarin je zimzelena biljka grmolikog oblika koje može narasti i do 2 m u visini. Listovi su joj duguljasti i zelene boje, a cvjetovi svjetlo plave boje na drvenim granama. Cvjeta između mjeseca ožujka i svibnja. Cijela biljka je jako aromatična. Sadi se na sunčanim položajima i voli dobro drenirana i siromašna tla. Ružmarin se u hortikulturi koristi kao soliterna biljka, ali češće se sadi u skupinama ili kao niska živa ograda. Listovi ružmarina se koriste u kulinarstvu i u proizvodnji eteričnih ulja i hidrolata.
Naše vlastito iskustvo je da je dobro porezati 30% ukupne mase ružmarina, u rano proljeće, kako biljka ne bi izgubila formu.
- Treba joj između 2-5 godina do potpunog rasta
- Jednostavna za uzgojiti
- Odlična za sadnju u skupinama ili kao niska živica
- Privlači pčele, leptire i kolibriće